TOS - líder dobrovoľníkov na MS Jasná 2014?

Autor: Okrášľovací spolok Tatranský | 7.2.2014 o 9:32 | (upravené 7.2.2014 o 10:18) Karma článku: 3,34 | Prečítané:  805x

Tatranská dobrovoľnícka služba je spoluorganizátorom Majstrovstiev sveta juniorov JASNÁ 2014(MS JASNÁ). Skvelá príležitosť, neskutočná šanca a obrovská zodpovednosť. Všetko sa to začalo na jeseň 2013, kedy sme sa s prezidentkou Slovenskej lyžiarskej asociácie dohodli na forme spolupráce pri koordinácii dobrovoľníkov na MS Jasná 2014.

20.1.2014 sa konečne stretol náš prípravný dobrovoľnícky výbor v zložení ja a Mariena s Organizačným výborom MS Jasná 2014. Cieľom bolo zosúladenie našej predstavy o dobrovoľníctve na tomto podujatí s predstavami organizátorov.

Výsledok je ten, že organizátori potrebujú približne 150 dobrovoľníkov, ktorí budú denne vykonávať najmä úlohy technikov- stahovačov na trati, tlmočníkov, ceremoniárov, informátorov, budú sa starať o čistotu, hostí a to nie len VIP a slovenských. Hostia prídu z celého sveta a z rôznych medzinárodných organizácií.

Dobrovoľníctvo bolo a vždy bude súčasťou lyžovania. Aj v TOSke máme ľudí, ktorí lyžiarske preteky organizujú pravidelne a väčšinou to robia len zo svojho presvedcenia. Len preto aby lyžovanie rástlo. Beriem to ako náš vklad, náš záväzok za to, že sme sami vyrástli na lyžiach. Najmä z tohto dôvodu sme s Marienou tlačili na to, aby sme sa stali súčasťou tohto podujatia.

MS Jasná 2014 je pre nás obrovská previerka a skúška. Medzinárodná lyžiarska asociácia testuje pripravenosť organizátorov a po úspešnom zložení skúšky dostane Slovensko možnosť organizovať svetový pohár. Preto ako povedal  Mariena gymnazistom v Mikuláši: "Úloha dobrovoľníkov je obzvlášť závažná. Stanú sa neoddeliteľnou súčasťou organizačného tímu, ktorému nejde len o lyžovanie, ale aj o dobrú a príkladnú reprezentáciu Slovenska ako uznávanej lyžiarskej krajiny. Máme šancu dostať sa späť na  svetovú lyžiarsku mapu. Je to náš spoločný cieľ nie môj ani tvoj. Spoločný!"

Spomínal som Mikuláš. Obzvlášť by som chcel, aj keď iba v skratke, pochváliť mikulášske školy. Žiaci z gympla aj hotelovky vďaka svojmu vedeniu dostali šancu zapojiť sa ako dobrovoľníci do projektu. Teším sa z toho, že vedenie pochopilo náš cieľ. Dať šancu študentom naučiť sa niečo zo života. Získať medzinárodné kontakty, spoznať nových ľudí, zabaviť sa. Okúsiť to všetko, čo dobrovoľníctvo prináša a dať im lepšiu šancu do života. Teším sa, že táto príležitosť je pre nich viac ako dril v lavici. Pedagogický zbor, ktorý je naklonený dobrovoľníckym aktivitám a ktorý je ochotný uvolniť žiakov z vyučovania na tento účel predstavuje naozaj pokrokový postoj, s ktorým som sa ja na strednej nestretol.

28.1.2014 sme na youtube.com zverejnili naše náborové video, kde sa snažíme povedať čo najviac o tom Prečo Jasná a Tatranská dobrovoľnícka služba.

29.1. sme spustili kampaň vo všetkých krajinách V4, aby dobrovoľníctvo, tak ako na všetkých veľkých športových podujatiach(olympiádach, svetových pohároch a pod.), bolo o stretávaní sa rôznych ľudí, nadväzovaní kontaktov a budovaní spolupatričnosti. Dobrovoľníctvo je na jeden strane o tvrdej drine, ale na druhej strane nám ponuka ovocie radosti, zábavy a poznania.

Veď ako hovoríme: "dobrovoľníci majú tú moc vytvárať radosť".

Každému za jeho nezištnú pomoc poskytneme stravu, ubytovanie a množstvo zážitkov, prípadne technikom na trati aj oficiálne oblečenie, ktoré tým najusilovnejším, ktorí odpracujú najviac dní aj ostane.

Keďže potrebujeme až 150 dobrovoľníkov, miesta pre záujemcov je dosť.  Prihlásiť sa môžete na našej stránke www.tos-tds.sk, kde nájdete elektronický formulár.

Pomôžte nám zvládnuť túto obrovskú zodpovednosť a vráťme spoločne Slovensko na lyžiarsku mapu svetových pohárov.

Matej Turjaník

Šéf Tatranskej dobrovoľníckej služby

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?